poniedziałek, 21 października 2013

Testowanie - Jeliton i małe rozdanie


Od jakiegoś czasu jestem zarejestrowana na stronie rekomenduj.to. Właściwie już myślałam, że zupełnie niepotrzebnie podałam swoje dane i uwierzyłam inicjatywie rekomendowania, ale tydzień temu otrzymałam paczkę z czterema opakowaniami Jelitonu.

Jeliton to naturalny błonnik wspierający pracę jelit i pomocny w odchudzaniu. Złożony jest w 100% z naturalnych składników z łupiny babki jajowatej. Producentem jest firma Kato Labs. O samym produkcie i wynikach testowania napiszę za jakiś czas, jak poznam dokładnie Jeliton, ale już teraz miło mi zaprosić do małego rozdania.

Przeznaczę jedno opakowanie Jelitonu do testowania, wystarczy w komentarzu napisać odpowiedź na pytanie: "Dlaczego to właśnie ja powinnam przetestować Jeliton?" Pytanie może nie jest oryginalne, ale nie chcę oddać opakowania błonnika tak zupełnie za darmo. W środę 06.11.2013 napiszę na blogu kto otrzyma paczkę Jelitonu i prześlę na podany adres (na własny koszt).

Opakowanie Jelitonu zawiera 18 saszetek po 5 g. Data ważności: 07.2015



Zapraszam.





sobota, 12 października 2013

Tusz do rzęs - Waterproof Lash Stiletto Volume od Maybelline

Wodoodporny tusz do rzęs Lash Stiletto Volume
Mój faworyt na wieczorne wyjścia, gdy zależy mi na oszałamiającym efekcie. Wodoodporny tusz do rzęs Lash Stiletto od Maybelline sprawdza się na imprezy, ponieważ po pomalowaniu nim rzęs nie tylko dobrze wygląda, ale też nie rozmazuje się. Mam tendencję do dotykania twarzy i często przecieram oczy, co oczywiście powoduje rozmazanie tuszu. Z Lash Stiletto ten problem już mnie nie dotyczy, tusz jest wyjątkowo trwały, nie obsypuje się i nie rozmazuje. Bardzo wygodna w aplikacji szczoteczka z lekkim wykrzywieniem i krótkim włosiem. Kształt umożliwia precyzyjne nałożenie tuszu do rzęs. Krótko mówiąc jestem bardzo zadowolona, nie pogrubia, ale ja akurat nie potrzebuję pogrubienia.

Kilka faktów:
  • wodoodporny, 
  • po pomalowaniu rzęsy szybko wysychają i są sztywne, 
  • wydłuża,
  • nie skleja.
  • daje efekt "śliskich", dokładnie rozdzielonych rzęs,
  • bardzo dobra szczoteczka w aplikacji, łatwo nałożyć wystarczającą ilość na rzęsy bez obciążania i niepotrzebnego nadmiaru, 
  • nie kruszy się.
    Może być wadą:
  • nie pogrubia, pomimo obietnicy Maybelline,
  • dość mała pojemność - 6,8 ml,
  • cena: 28 zł. ale uważam, że jest warty swojej ceny,
  • kupuję przez internet, można znaleźć na allegro, nie wiem dlaczego znikną ze sklepów, jeśli widziałyście w jakiejś drogerii to proszę o info,
  • tusz jest naprawdę wodoodporny, ale niestety również trudniej zmywa się  mleczkiem do demakijażu.
    O innych tuszach: Rimmel i Miss Sporty pisałam tutaj.

    Wybaczcie moje zdjęcia, ale sztukę fotografii na potrzeby bloga dopiero poznaję i muszę przyznać, że nie jest łatwa. Kreskę widoczną na powiece zrobiłam eyelinerem Wibo.
    Kształt szczoteczki i
    włosie o różnej długości.







    Lash Stiletto volume od Maybelline

środa, 2 października 2013

Jak złożyć reklamację, odzyskać pieniądze lub uzyskać naprawę w ramach reklamacji - czyli mądry Polak po szkodzie - na przykładzie podróbki odżywki FEG i firm Curi i Grimp

Pisałam wcześniej o tym jak zostałam oszukana kupując podrobioną odżywkę do rzęs za pośrednictwem Gruponu. Skorzystałam w tedy z prawa do złożenia reklamacji wynikającej z tytułu niezgodności towaru z umowąPoniżej przedstawiam dwa najczęściej stosowane sposoby na zwrot pieniędzy lub uzyskanie naprawy zakupionego produktu. Przed dokonaniem zakupu możemy również sprawdzić dane osoby lub sprzedającej produkt firmy, dowiemy się o rodzaju prowadzonej działalności, jak długo działa firma i czy jest zadłużona.  Na tych stronach są wyszukiwarki dostępne bez zalogowania się, które po nazwie firmy, nazwisku, regonie lub adresie można odnaleźć informacje o  sprzedającym (oczywiście jeśli nie jest to osoba prywatna).

Centralna Ewidencja i Informacja o działalności gospodarczej:

https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/ceidg.public.ui/Search.aspx


Krajowy Rejestr Sądowy:

https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu

Dzisiejszy wpis przygotowałam dzięki pomocy kancelarii prawnej, która pomogła mi również odzyskać pieniądze za podrobioną odżywkę, o której pisałam tutaj. Wpis jest dość długi, ale dla oszukanych osób potrzebne są wyczerpujące informacje, więc mam nadzieję, że informacje przydadzą się.
Przy kontaktowaniu się w sprawie reklamacji ze Sprzedawcą najlepiej robić to na piśmie, ewentualnie mailowo (a nie telefonicznie). Pismo jest w przypadku sporu dużo pewniejszym dowodem.
Tą metodę reklamacji nazywamy ,,reklamacją z ustawy’’, a sam akt prawny ,,ustawą o ochronie konsumentów’’. Ustawa o ochronie konsumentów znajduje zastosowanie w przypadku umów zawieranych przez przedsiębiorcę (jako Sprzedawcę) z konsumentem (jako Kupujący).
Jakie są obowiązki sprzedawcy?
1) W przypadku każdej sprzedaż konsumenckiej sprzedawca obowiązany jest do:
a) instruktażu, czyli udzielenie Konsumentowi zrozumiałych, jasnych  i prawdziwych informacji w języku polskim, niezbędnych do właściwego i pełnego korzystania ze sprzedanego towaru.
b) poinformowania o cenie produktu, w tym o cenie jednostkowej przy sprzedaży towarów luzem.
c) wystawienia dowodu zapłaty (paragonu, faktury).
d) wystawienia pisemnego potwierdzenia zawarcia umowy na prośbę Konsumenta. W umowie powinno znaleźć się dokładne oznaczenie sprzedawcy, adres jego siedziby, datą dokonania sprzedaży wraz z dokładnym określeniem sprzedawanego towaru, ilości i jego ceny.
2. Kiedy występuje niezgodność towaru z umową?
a) Zakupiony towar nie nadaje się do celów, do jakich jest zazwyczaj używany (np. naczynie żaroodporne pęka pod wpływem gorącej temperatury w piekarniku).
b) Właściwości towaru nie odpowiadają właściwościom cechującym towary danego rodzaju (np. buty przeciwdeszczowa przemiękają).
c) Właściwości sprzętu nie odpowiada oczekiwaniom wynikającym z zapewnień sprzedawcy lub producenta, podawanym w reklamie lub we wcześniej danej próbce produktu (np. szampon przeciwłupieżowy nie przeciwdziała powstawaniu łupieżu).
d) Sprzedawca albo Konsument postępujący zgodnie z instrukcją otrzymaną od sprzedawcy, niepoprawnie zamontował lub uruchomił sprzęt (np. kabel zasilający nie pasuje do zakupionego wraz  z nim radia).
e)  Występują wady prawne towaru, tzn. inna osoba ma do niego jakieś prawa (np. rzecz ukradziona lub zastawiona, gdy w umowie sprzedaży nie było o tym wspomniane).
Uwaga!
Sprzedawca nie odpowiada w przypadku niezgodności towaru, gdy Konsument wiedział o jej występowaniu. Czyli świadomie kupując uszkodzony towar nie można składać reklamacji, ponieważ Konsument wiedział o usterce w chili zakupu.
3. Komu składamy reklamację?
W każdym przypadku będzie nim sprzedawca (przedsiębiorca, u którego dokonaliśmy zakupu). Przy czym reklamacji nie musimy dokonywać u tej samej osoby, u której kupowaliśmy produkt, ani u kierownika danego sklepu. Ważne jest jednak, żeby reklamację przyjął pracownik tego sklepu, w którym Konsument nabył produkt.
4. W jakim terminie należy zareklamować produkt?
Za sprzedany towar sprzedawca ponosi odpowiedzialność przez 2 lata od daty wydania go Konsumentowi. Jednakże tylko przez pierwsze 6 miesięcy od wydania towaru istnieje domniemanie prawne, że niezgodność istniała już w chwili wydania. Po tym terminie Konsument będzie miał obowiązek udowodnienia tego faktu.
5. Uprawnienia Konsumenta związane załatwianiem reklamacji przez Sprzedającego.
Krok 1
Konsument może przede wszystkim żądać doprowadzenia zakupionego towaru do stanu zgodnego z zawartą umową poprzez jego bezpłatną naprawę albo wymianę na nowy.
Wybór należy w tym wypadku do Konsumenta. Sprzedawcy nie wolno wcześniej samemu narzucać sposobu załatwienia reklamacji.
W wypadku wyboru naprawy przez Konsumenta, Sprzedawca zwraca mu wszelkie koszty, jakie ten poniósł w związku z reklamacją produktu, a w szczególności: koszty demontażu, dostawy (Sprzedawca ponosi zarówno koszty transportu towaru do niego jak i przesyłki naprawionego towaru z powrotem do Konsumenta).
Ważne!
Sprzedawca ma prawo odmówić dokonania naprawy lub wymiany, jeśli są one niemożliwe lub związane są z nadmiernymi kosztami.
Krok 2
Sprzedawca ma 14 dni kalendarzowych (nie roboczych!) na ustosunkowanie się do złożonej przez konsumenta reklamacji.
W wyniku rozpatrzenia reklamacji Sprzedawca może zdecydować, że:
a) przyjmuje reklamacji bez zastrzeżeń (ten sam efekt zachodzi w przypadku braku reakcji w ciągu 14-dniowego terminu),
b) załatwi reklamację, ale w inny sposób niż wskazał to Konsument, gdyż nie jest możliwe lub połączone z nadmiernymi kosztami zadośćuczynienie żądaniu klienta,
c) odmawia uwzględnienia reklamacji.
W odpowiedzi na reklamację Sprzedawca musi wskazać, w jaki sposób rozpatrzył reklamację oraz uzasadnić swoją decyzję.
Pamiętaj!
Sprzedawca nie może cię zmusić do zjawienia się w sklepie tylko po odbiór odpowiedzi na reklamację. Właśnie na Sprzedawcy ciąży obowiązek poinformowania Konsumenta i to on musi postarać się, aby wiadomość o sposobie załatwienia reklamacji dotarła na czas do Konsumenta.
Krok 3
W sytuacji gdy:
a) Z powodu niemożliwości lub nadmiernych kosztów Konsument nie może żądać naprawy ani wymiany towaru,
b) Sprzedawca nie wykonał naprawy lub wymiany towaru w odpowiednim czasie,
c) naprawa albo wymiana spowodowałyby dla Konsumenta znaczne niedogodności.
Konsument ma prawo do żądania:
a) obniżenia ceny albo
b) odstąpienia od umowy (oznacza zwrot niesprawnego towaru przez Konsumenta i całej kwoty sprzedaży przez Sprzedawcę).
II.  Zawarcie umowy sprzedaży konsumenckiej na odległość, czyli zakupy przez internet.
1. W związku z upowszechnianiem się zakupów przez Internet dokonywane są umowy sprzedaży za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu.
2. Jakie szczególne uprawnienia dla Konsumenta?
Konsumentowi przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni od jej zawarcia bez obowiązku podawania przyczyny swej decyzji. Żeby to osiągnąć Konsument powinien złożyć Przedsiębiorcy swoje oświadczenie o odstąpieniu od umowy na piśmie. Wystarczające będzie, dla zachowania ustawowego terminu odstąpienia od umowy, wysłanie przez Konsumenta oświadczenia pocztą przed jego upływem. Dziesięciodniowy termin należy liczyć od objęcia rzeczy w faktyczne władanie przez Konsumenta.
W przypadku odstąpienia od umowy, umowę taką uznaje się za w ogóle niezawartą, a sam Konsument zwolniony jest ze wszelkich zobowiązań. Każda ze stron zobowiązana jest do zwrotu tego co sobie wzajemnie świadczyły w stanie niezmienionym. Zwrot musi nastąpić najpóźniej w ciągu 14 dni. Jeśli Konsument dokonał przedpłaty, to należą się od niej odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.
3. Jakie są obowiązki Przedsiębiorcy?
Konsument powinien być poinformowany m.in. o
1) imieniu i nazwisku (nazwie), adresie zamieszkania (siedziby) przedsiębiorcy oraz organie, który zarejestrował działalność gospodarczą przedsiębiorcy, a także numerze, pod którym przedsiębiorca został zarejestrowany,
2) istotnych właściwościach świadczenia i jego przedmiotu,
3) cenie,
4) zasadach zapłaty ceny,
5) kosztach oraz terminie i sposobie dostawy,
6) prawie odstąpienia od umowy w terminie dziesięciu dni,
7) miejscu i sposobie składania reklamacji,
8) prawie wypowiedzenia umowy.
4. Jaki jest sposób i termin spełnienia świadczeń przez Strony umowy zawartej na odległość?
Przedsiębiorca zobowiązany jest wykonać umowę zawartą na odległość maksymalnie w ciągu 30 dni od dnia złożenia oświadczenia woli przez konsumenta o zawarciu umowy. W przypadku gdyby okazało się, że Przedsiębiorca nie jest w stanie spełnić świadczenia, gdyż przedmiot świadczenia jest niedostępny, powinien zawiadomić o tym Konsumenta i zwrócić mu całą otrzymaną od niego sumę pieniężną w terminie 30 dni od daty zawarcia umowy.
Uwaga!
Produkty zakupione na aukcjach (np. Ebay, Allegro) za pomocą opcji ,,KUP TERAZ’’ podlegają pod tę ustawę i Konsumentowi powyższe przysługują uprawnienia, natomiast produkty zamówione za pomocą opcji ,,LICYTUJ’’ nie są objęte ochroną niniejszej ustawy.
5. Niezamówione towar
Zdarza się, że dostajemy od Przedsiębiorców listy lub paczki z próbkami lub ,,prezentami’’ zachęcającymi jednocześnie klientów do dalszych zakupów. Konsument, który otrzymał tego typu niezamówiony towar, nie ma obowiązku informowania Przedsiębiorcy o przyjęciu bądź odmowie przyjęcia tego świadczenia. Świadczenie następuje na ryzyko Przedsiębiorcy i nie może on nałożyć na Konsumenta żadnych obowiązków. Po stronie Konsumenta nie występują żadne obowiązki.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...